Fabuła moich opowiadań :)

SERCE ŚMIERCI

   (...)Chcesz skończyć jak jakaś starucha która w bujanym fotelu ogląda milionowy odcinek mody na sukces? - spojrzała na mnie surowo.
    Niech mi wierzy, nie skończę tak ... - OCZYWIŚCIE ŻE TAK NIE SKOŃCZYSZ. - dodała po chwili - Bo nawet z balkonikiem będziesz chodziła do pracy! - wzięła mocny wdech.

    
      Natasha jest studentką, która od razu po zajęciach pracuje w rodzinnej firmie. W dzień i w nocy jest zajęta wypełnianiem obowiązków które powierza jej tatko. Jest świadoma tego, że nie ma czasu dla siebie, ale w końcu nie jest taka jak inni ludzie. Bo w końcu pracuje jako... Śmierć.
     Wszystko by było udane, gdyby nie te nakazy i zakazy wynikające z Wielkiego Kodeksu Śmierci. Coraz bardziej bohaterka irytuje się przeszkodami, a w szczególności, kiedy na jej drodze pojawi się chłopak, który rozbudzi jej martwe, a właściwie nieistniejące życie. Nie będzie już kolorowo w szczególności, że los obdarował ją jeszcze większymi przeszkodami z którymi musi się borykać....
     Czy na pewno jest tylko jedna droga?

DEA

   - Tak więc zadam pytanie na plusa – odezwał się pan Tonny – jaka bogini zrodziła się z głowy ojca? – podszedł do tablicy z kredą w ręku i zaczął pisać moje imię.
- Atena. – odezwałam się bez namysłu – Atena zrodziła się z głowy swojego ojca, Zeusa.
- Bardzo dobrze – Dokończył nie odwracając się w kierunku klasy. Dokończył pisać ,, DEA ” i wstawił obok krzyżyk.


     Nie jestem kujonką, nie jestem żadną pierwszorzędną uczennicą która jest aktywna na zajęciach. Nic z tych rzeczy. Owszem, jestem w szkole popularna, a na lekcjach udzielam się tylko wtedy, kiedy na prawdę czymś się zainteresuję. A mitologia grecka zawsze była dla mnie jak narkotyk. Raz o niej usłyszałam, a bym mogła ją słuchać teraz bez końca.
     Tak poza tym jestem zwykłą uczennicą. Chociaż musiałabym przyznać, że mimo mojego poziomu, do którego należę w szkole, nie lubię być 'sławna'. Nie lubię chodzić na imprezy, gadać z nieznanymi osobami czy być adorowana przez mięśniaków ze szkolnej drużyny.
      No ale kiedy pojawił się w mieście pewien chłopak, odwrócił mój świat do góry nogami.
      Zaraz, zaraz. Czy to aby na pewno mój świat?

KREW KRWI

     Dopiero kiedy zrównał mi się dech, zadałam sobie pytanie. Czemu za nim biegłam? Przecież nie znam go, bym nawet z nim nie rozmawiała.(...)
- Co tu robisz? – zapytał spokojnie
- Ja? – odparłam głupio po czym trzepnęłam się w myślach w łeb. Tak, ja bo w końcu nikogo innego tu nie ma. On lekko parsknął śmiechem odsłaniając śnieżno białe zęby w uśmiechu.
- Tak, Ty. Nie za bardzo oddaliłaś się od koleżanek? – zapytał ponownie. No nieźle, Keiro. Niezłe pierwsze wrażenie zrobiłaś.
- A … – Próbowałam zebrać się do jednej kupy – przyszłam tu pomyśleć – skłamałam
- Tak było Ci spieszno do przemyśleń, że biegłaś? – nadal wykrzywiał usta w uśmiechu
- Hmm.. Tak. Lubię biegać – kolejne kłamstwo. No tak, jeszcze powiedz, że jeździsz na jednorożcu to na pewno chłopak będzie Twój-ochrzaniłam siebie.

    Keira nie jest taka jak inni ludzie. Widzi duchy, miewa dziwne sny, w których często pojawia się jakiś dziwny dziad. Przywykła do tego, że jest inna i nie zamartwia się już tym na zapas. Dlatego właśnie z przyjaciółkami wyjechała na Rimini, do Włoch na wakacje.
   Nie spodziewała się jednak, że chłopak, który zawrócił jej w głowie wie coś na temat jej 'problemów psychicznych'. Sny się wzmacniają, a przyjaciółki zaczęły się dziwnie zachowywać.
    O co w tym wszystkim chodzi?!
______________________________________________________________
To moje opowiadania, które wam się podoba najbardziej? :)8 komentarzy:

 1. Wow,fajne:) Wszystkie są świetne więc ciężko wybrać,ale myślę,że ostatnie najbardziej mnie zainteresowało.
  Aha,i pisałaś,że tutaj można polecać muzykę i obrazy więc oto moje propozycje utworów:
  1)Demi Lovato-Heart attack
  2)Within Temptation-What have you done
  3)Nicole Scherzinger-Killer love
  4)Breaking Benjamin-Give me a sign
  5)Dido-No freedom
  6)Pink-Try
  7)Gregorian-My immortal
  8)Sunrise Avenue-Heal me
  9)Halestorm-I miss the misery
  10)Brian Melo-All i ever wanted
  Na razie tyle:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Serce śmierci cały czas śledzę i czytam, więc mi się podoba. A z tych dwóch nowo poznanych to drugie mi się podoba, czyli Krew krwi. Ale mam nadzieję, że nie masz zamiaru porzucić Serce śmierci i zająć się innym? Proszę, chcę się dowiedzieć jak to się skończy.
  Pozdrawiam Evelyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie. Serce Śmierci jest moim nowym opowiadaniem- tamte są starsze :D .
   Pisałam zawsze dla siebie-nigdy nie umieszczałam na internecie. A teraz zaczęłam pisać i dla siebie i dla WAS.
   Tylko problem wcześniejszy polegał na tym, że nie chciało mi się nigdy pisać dalej, gdyż wena zaczęła się rozwijać w stronę nowego opowiadania.
   Ale WY, waszymi komentarzami, motywujecie mnie do dalszego działania.
   A więc dlatego pomyślałam, że może wstawię nowe opowiadanie i tamte też się rozwinie w jakiś sposób :D
   Zobaczymy z oceną, może dodam w najbliższym czasie nowego bloga.
   Chociaż kusi mnie, aby teraz założyć xd
   Zobaczymy jak będzie ;p
   Dziękuję za wiernego czytelnika.
   :)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Śmierć ? O.o
  Aż zaczęłam się bać :) Ale ciekawy pomysł. Jeszcze z takim się nie spotkałam. Większość ludzi pisze albo o 1D, (chociaż muszę przyznać, że mi to nie przeszkadza, bo ich uwielbiam)albo o tajemniczych mocach (sama też o nich pisze ;D ), ale nigdy nie było o śmierci, więc gratuluję pomysłu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Serce Śmierci.A tak właściwie to gdzie można znaleźć krew krwi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę wysłać Tobie na maila, gdyż usunęłam tego bloga :)
   Wystarczy, że podasz :)

   Usuń
 5. Byłoby fajnie ponieważ bardzo lubie twoje opowiadania.Mój mail adrianna1920@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow. Zapomniane opowiadanie nawet z mojej strony. Jest niedokończone, bo pierwszą część mam zapisane w zeszycie. Ale wysłać mogę. Niedługo wejdę na swojego notebooka i wyślę ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ma być szczery :)
Nie spamuj mi tu tylko tym, że wklejasz byle jaki komentarz abym tylko weszła na Twojego bloga. Masz od tego zakładke SPAM.